tisk

Rekonstrukce domů a bytů

Nadstandardní rekonstrukce činžovního domu na pražských Hradčanech

Keplerova 10 je nadstandardní rekonstrukce činžovního domu z konce 19. století na pražských Hradčanech. V historických kulisách vzniká sedm luxusních bytů pro pohodlné bydlení a potřeby člověka 21. století.

Keplerova ulice se vine ze západní strany za Pražským hradem v místech, kde dříve ležely zahrady starobylých paláců a hradební opevnění. Přirozeně chrání Nový svět, původně chudinskou uličku malých domků schovaných za Hradem, a krásný park majestátního Černínského paláce. Jen za náměstím leží bohatý Strahovský klášter s unikátní historickou knihovnou a za ním začínají petřínské parky, kde je možné se kochat pěstěnými zahradami i užívat samoty v odlehlém koutu zeleně. Staletí historie českého království a státu se v tomto kousku Prahy skví v každičkém detailu a vzduch je prosycen dávnými legendami o Drahomířině sloupu, střevíčcích z chlebové kůrky nebo pohořeleckých strašidlech. Každou hodinu je navíc připomíná něžná zvonkohra z loretánského kostela. Je to svět, kterému nejde odolat. Prohlédněte si sedm luxusních bytů v bytovém domě Keplerova.

Původní stavba nabízela velmi ceněné kvality v podobě prostorných bytů, vysokých stropů a reprezentativních společných prostor. Architekti z renomovaného studia Qarta tyto přednosti uchopili a obohatili třeba o moderně řešené dispozice bytů. Na vnitřní stranu domu k bytům přidali balkony a výtah společný pro všechny budoucí obyvatele. Do přízemí a sklepa umístili skladovací prostory a parkovací stání. Co bylo dobré, zůstalo zachováno, co nepřežilo svoji dobu, bylo vylepšeno.

Staré domy vyžadují zvláštní zacházení, neopatrný zásah může zkazit celkový dojem. Proto si developer DBD Group zakládá na tom, aby hodnoty z dob minulých doplnila kvalitní architektura a design současnosti.  Precizní stavební a řemeslné zpracování stavební firmou GAMASTAV-invest a.s. pak tento jiskřivý střet názorů povýší na vzrušující soulad.

STANDARTY BYTŮ

Projekt Keplerova 10 nabízí na prodej sedm bytů. Standardní vybavení bytu je připraveno pro ty, co mají rádi spojení historických prvků se současným designem a technologiemi. Pochopitelně ve vysoké kvalitě. Proto v bytech mimo jiné najdete:

  • dřevěné repliky kastlových oken, na vnitřních křídlech doplněné dvojsklem
  • vstupní dveře do bytu jsou také replikou původních historických, mají dvě plná křídla a profilovaný povrch, splňují platná kritéria odolnosti proti požáru a bezpečnostní třídu II
  • hladké, bezfalcové vnitřní dveře s výškou odvozenou podle vstupních dveří
  • elegantní vypínače a zásuvky ABB z řady Futur Linear
  • dubové podlahy s olejovaným povrchem
  • koupelny v harmonii neutrálních tónů, plně zařízené včetně sanity, obkladů, baterií, otopných žebříků a podlahového topení
  • bytovou výměníkovou stanici Meibes
  • otopná tělesa Isan
  • elektronický zabezpečovací systém

V rámci klientských změn je možné pro ty, co dávají přednost původním tvarům, vybavit interiér v historickém stylu.