tisk

Rodinné domy a bazény

RD Ohrobec – realizace 1999-2000

Architektonické řešení

RD je objemově členěn na dvě části. První část je obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou  a orientací sever – jih. Druhá část tvoří s první půdorysně tvar L a je štítem orientován na západ k zahradnímu jezírku s vodopádem.

Dispoziční řešení

RD má hlavní vstup ze severní strany od příjezdové cesty. V přízemí je situován obytný pokoj s krbem,kuchyň s jídelnou a pracovna. V části domu směrem k zahradnímu jezírku je umístěn vnitřní bazén. V suterénu je umístěna technická místnost s kotlem , zásobníky na topnou naftu , filtrací k bazénu a pračkou. Dále posilovna , sklad a garsoniéra pro hosty. V prvním patře jsou umístěny tři ložnice a dvě koupelny včetně WC. Ložnice mají samostatné balkony. Dům je v přízemí propojen se zahradou velkými okny a dveřmi ze všech světových stran.

Konstrukční a materiálové řešení

Konstrukční systém byl navržen jako nosné obvodové zdivo vyzděné z cihelných bloků , v suterénu jsou stěny ze železobetonu. Stropy jsou také železobetonové desky křížem armované. Okna a vnější dveře plastové , krytina keramická , fasáda štuková.